„Třistaosmdesátek“ létá stovka!

15.03.2013


    Čtrnáctého března „vypukla“ u Airbusů v Toulouse dlouho očekávaná slavnost. Na dráhu místního letiště konečně vyroloval nejen zástupci odběratele toužebně očekávaný Airbus, který se mohl pochlubit velmi nevšedním a neopakovatelným pořadovým číslem. Letoun s výrobním číslem MSN 114 totiž byl již STÝM vyrobeným a uživateli předaným „drobečkem“ !

    Stroj, poháněný  čtyřmi Rolls Roycy Trent, ihned poté letem nonstop odlétl do svého sídla v hangáru letiště v malajském hlavním městě Kuala Lumpur. Velmi zajímavé je, že pokud Malaysia Airlines neobjednají další stroje, žádná jejich nová „třistaosmdesátka“ již do Malajsie nepoletí. „Stovka“ byla poslední, šestý aeroliniím dodaný stroj. Žádný z pěti objednaných již nedostane ani China Southern Airlines, poslední pátý převzala prvního března.

    K věrným odběratelům budou ale stále patřit Emirates, které z devadesáti objednaných drobečků dosud užívají jen 31. Na dalších vyrobených strojích z celkového počtu 264 dosud objednaných A 380 se ale postupně začne objevovat marking nových uživatelů, např. British Airways,  Etihad či Transaero. Nezbývá než nevšednímu „drobečkovi“ do další stovky popřát Kolik startů tolik přistání.

--
Pramen
Airbus liefert die 100 A 380 aus
Mgr.Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka