Nové dálkové letadlo ČSA by CK chtěly využít i na chartery

15.03.2013


    Praha 14. března (ČTK) - Cestovní kanceláře vítají novou linku Českých aerolinií do Soulu. Nové dálkové letadlo by chtěly využívat i na charterové lety, s čímž ale ČSA nepočítají. Chystaný spoj do Soulu budou čeští turisté od června moci využít především jako přestupní bod při cestách do Asie či Austrálie. Vyplývá to z ankety ČTK mezi touroperátory.

    "Budeme tuto linku využívat, pokud bude chtít klient letět do Soulu nebo na exotickou dovolenou přesně v den, kdy tam poletí právě tato linka," uvedl mluvčí cestovní kanceláře Fischer Jan Osúch. Také CK Exim Tours nový spoj využije. "Máme s našimi německými partnery (REWE Group) záměr rozšířit nabídku destinací a tato možnost s našimi záměry plně koresponduje," řekl ČTK marketingový ředitel cestovní kanceláře Stanislav Zíma.

    Využití linky ČSA cestovními kancelářemi ale bude záviset také na kvalitě služeb, které dopravce nabídne. "Cestovní kanceláře linku ČSA budou využívat za předpokladu, že ČSA budou schopny konkurovat aeroliniím Korean Air. S lety Korean Air a jejich vysokou kvalitou služeb na palubě letadla byli čeští turisté dosud velmi spokojeni," uvedla tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Kateřina Petříčková.

    Tuzemské cestovní kanceláře by chtěly využít dálkový Airbus A330 ČSA i k charterovým letům například do Thajska a na Kubu. "Při stávající absenci dálkových strojů u českých dopravců by pro nás bylo použití letadla ČSA atraktivní variantou," dodal Osúch. Exim Tours se bude o možném využití dálkového letadla zajímat.

    České aerolinie ale prosbu cestovních kanceláří nevyslyší. Kapacita stroje bude totiž plně vytížená, řekl ČTK mluvčí dopravce Daniel Šabík. Kromě letů do Soulu jej ČSA budou využívat rovněž na linkách do Moskvy, Jekatěrinburgu a kazašské Almaty. Zároveň doplnil, že České aerolinie se charterovou dopravou nezabývají. To se od letošní sezony týká i jejich bývalé dceřiné společnosti - Holidays Czech Airlines, která se zaměří na pronájem letadel i s posádkami jiným dopravcům.

    Cestovní kanceláře tak budou muset využívat služeb jiných aerolinií. Už několik let do exotických destinací létají z ČR menší stroje firmy Travel Service, které ale musí mít na dlouhé vzdálenosti řadu mezipřistání, čímž se doba letu prodlužuje.

    Soul není příliš častou finální destinací českých turistů. Často je ale využíván jako přestupní bod pro lety do oblasti východní a jihovýchodní Asie, Pacifiku a Austrálie a Nového Zélandu. Nejčastěji míří například klienti CK Fischer přes Soul na ostrov Bali.

    Rozšíření leteckého spojení bude mít dopad hlavně na příjezdový cestovní ruch. Počet turistů z Jižní Koreje by, i díky nové lince ČSA do Soulu, měl letos stoupnout na 190.000, odhaduje analytická společnost Mag Consulting. Loni přijelo do ČR téměř 129.000 turistů z Jižní Koreje.

    "Týdně by se tak mohlo jednat až o 500 turistů navíc z oblasti východní Asie a především přímo z Jižní Koreje. V Česku budou často přespávat i návštěvníci, kteří budou mít ČR jen jako tranzitní zemi na své další cestě. To přinese významné posílení pro cestovní ruch ČR," uvedl analytik cestovního ruchu Jaromír Beránek.

    Novým letadlem chtějí ČSA do Soulu létat v sobotu a v neděli. Korean Air létá v
pondělí, ve středu, v pátek a v sobotu. Na dálkové linky se ČSA vracejí po tříleté pauze.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka