Coptery, coptery, coptery..

16.03.2013

    Téměř nespočetné množství civilních víceúčelových vrtulníků se na počátku března vynořilo v nejproslulejší světové metropoli všech hazardních hráčů, v Las Vegas. Důvodem jejich přítomnosti ale nebyla silná hráčská vášeň, ale konání největší světové výstavy vrtulníků Heli Expo. Nedávno se zájemci o rotující nosná křídla dozvěděli, že se, jak vyplývá z uzavřených kontraktů, mohou těšit na 273 nových vrtulníků.

    Velmi zajímavé ale je, že letos na výstavě výrobci nepředstavili žádný zcela nový model, jen četné „upgrady“ již léta vyráběných strojů. Nejúspěšnější a logicky i nejspokojenější byli manažeři stále více žádaných Eurocopterů. Nových totiž od výrobce odlétne hned šedesát devět, přičemž nejméně devatenáct bude nejoblíbenější modelové řady EC 135/145. Stěžovat si ale na nedostatek zájmu rozhodně nemohou ani vedoucí činitelé firmy Sikorsky. Vrtulníků zavedené firmy bude k zákazníkům putovat hned třicet osm, přičemž je velmi zajímavé, že hned 23 z nich bude mezi zákazníky velmi oblíbeného typu S-92.

    I u nás užívaných vrtulníků firmy Bell k zákazníkům zavítá hned čtyřicet, oblíbených vrtulníků firmy Westland Agusta týž počet. Zajímavé je, že mezi nakupujícími firmami jasně převažovaly ty, které zajišťují „offshore“ dopravu na četné vrtné plošiny u amerického i evropského pobřeží.  Vážně zamyslet nad svou obchodní činností, a to zřejmě nejen na Heli Expo se ale budou muset manažéři výrobce ještě nedávno velmi oblíbených i u nás rozšířených lehkých vrtulníků Robinson. Za celé Heli Expo se jim totiž podařilo uzavřít kontrakt na prodej JEDNOHO(!) Robinsonu 44. Zda to ovšem znamená, že výrobce nejoblíbenějších a nejrozšířenějších lehkých vrtulníků končí s jejich výrobou, dosud jasné není..

--
Pramen
Heli Expo 2013 - Auftraege fur 273 Helikopter
Mgr. Zdeněk Procházka
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka