Lufthansa Group: A 380,A 320, B 777..

16.03.2013

    Nedávno jsme zmiňovali, že vzlétl stý vyrobený A 380 a že celkově je objednáno 262 strojů. Jak ale vyplývá z nejnovější, v pátek patnáctého března zveřejněné objednávky Lufthansa Group, ve skutečnosti je jich objednáno již 264. Mezi letouny, nově zakoupenými zmíněným konsorciem, totiž jsou i dvě další „třistaosmdesátky“.

    Airbusu se ovšem „žíly nezkrátí“ především při výrobě nově Lufthansou objednaných A 320. Vyrobí jich pro ni hned celou stovku. Sedmdesát bude základního, nyní vyráběného modelu, poháněného novými motory, třicet nových A320neo. Zkrátka ale nepřijde ani druhý velký světový výrobce.

    Od Boeinga konsorcium koupí šest „triple seven“ v provedení A777-300ER s prodlouženým doletem. Stroje ovšem budou létat u dceřinné společnosti Swiss International Air Lines.  „Mezi stroji, které jsme objednali již nyní, ale jsou i čtyři EMB 190 a třicet různých strojů firmy Bombardier. „Do roku 2018 chceme koupit celkem 236 nových strojů, z toho sedm A 380, šedesát devět A 320Neo, tři A 330, patnáct B-747-8 a pět B 777, kterými mezi našimi dosavadními  627 stroji nahradíme starší modely,“, dodává předseda představenstva Christoph Franz.

--
Pramen
Lufthansa Group orders..
Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka