Při pádu vrtulníku v Čečensku zemřeli tři lidé

16.03.2013

    Moskva 16. března (ČTK) - Tři lidé dnes přišli o život při pádu vrtulníku Mi-8 na vojenském letišti Chankala v Čečensku na neklidném severním Kavkaze, další člověk byl zraněn. Stroj patřil podle agentury Interfax ozbrojeným složkám.

    "Vrtulník přistával za špatné viditelnosti, narazil do země a vzplál. Tři ze čtyř lidí na palubě zahynuli, zbývající byl hospitalizován," řekl agentuře nejmenovaný zdroj. Stroj podle něj zcela shořel a na místě nyní pracují experti a vyšetřovatelé.
 
    Nehodu s třemi mrtvými posléze potvrdila vojenská prokuratura s tím, že vrtulník patřil pohraničníkům, spadajícím v Rusku pod tajnou službu FSB, a že případ vyšetřuje.

    Rozhlasová stanice Echo Moskvy připomněla, že jde již o třetí nehodu Mi-8 v poslední době. Před dvěma dny se jeden stroj tohoto typu zřítil v Chabarovsku, oběti ale nebyly hlášeny. Ale před týdnem při zřícení Mi-8 s ruskou posádkou v Konžské demokratické republice přišli o život čtyři lidé.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka