Ukrajinští vězni se pokusili prchnout za pomoci vrtulníku

16.03.2013

     Kyjev 16. března (ČTK) - Dva ukrajinští vězni se neúspěšně pokusili o útěk za pomoci vrtulníku, s nímž jejich společníci přistáli dnes dopoledne přímo v nápravném zařízení. Oznámila to vězeňská služba, která nezdar dobrodružného plánu připsala profesionalitě dozorců.

    Podle předběžných zjištění vrtulník se dvěma muži na palubě přistál ve věznici u Kirovohradu, aby tu "vyzvedl" dva vězně. Ačkoliv posádka vrtulníku se oháněla automatickou puškou Kalašnikov, dozorcům se podařilo zabránit stroji v odletu a uprchlíky i jejich "osvoboditele" zadržet. Později se ukázalo, že nešlo o skutečnou zbraň, pouze o model. Případ se vyšetřuje, ve věznici podle dozorců panuje klid a pořádek.

    Útěky za pomoci vrtulníku nejsou až tak výjimečné. Například v létě 2009 vzrušil Belgii spektakulární útěk tří nebezpečných zločinců, kteří odletěli z věznice v Bruggách na palubě vrtulníku uneseného komplici. O pár dní později dva trestanci z věznice Merkplas na severu země předvedli, že utéci lze i jednoduše: prostě si vzali na staveništi uvnitř káznice žebřík a přelezli přes zeď.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka