Zisky aerolinek budou podle IATA letos vyšší, než se čekalo

20.03.2013


    Ženeva 20. března (ČTK) - Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA) dnes zvýšilo odhad čistého zisku aerolinek pro letošní rok o více než dvě miliardy dolarů na 10,6 miliardy USD (zhruba 210,4 miliard Kč). Asociace, která zastupuje asi 80 procent světových leteckých dopravců, původně očekávala, že aerolinky letos vydělají 8,4 miliardy USD.

    IATA dále předpokládá, že tržby leteckých společností budou letos činit 671 miliard USD, tedy více, než hovořily předchozí odhady.

    "Poptávka po osobní přepravě je na pozadí zvýšeného optimismu ohledně vyhlídek globální ekonomiky silná a trhy začínají opět růst," řekl šéf IATA Tony Tyler.

    Organizace také zvýšila odhady růstu celosvětové poptávky po letecké přepravě. V případě osobní přepravy očekává zvýšení o 5,4 procenta oproti původně uváděným 4,5 procenta. Globální poptávka po nákladní přepravě, která vypovídá o stavu světového obchodu, podle odhadů stoupne o 2,7 procenta. Loni se snížila o 1,5 procenta právě kvůli poklesu světového obchodu.

    IATA ovšem upozornila, že v eurozóně hrozí oživení dluhové krize kvůli situaci na Kypru, který usiluje o získání zahraniční finanční pomoci. Předpověď IATA vychází z předpokladu, že situace v zemích platících eurem zůstane stabilní.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka