Lufthansa kvůli stávce zaměstnanců zruší některé lety z Německa

20.03.2013

    Berlín 20. března (ČTK) - Německá letecká společnost Lufthansa kvůli čtvrteční stávce zaměstnanců zruší většinu vnitrostátních a evropských letů z Frankfurtu a dalších pěti německých letišť. Oznámil to dnes mluvčí aerolinií. Ke stávce vyzval německý odborový svaz Ver.di, podle nějž má 33.000 zaměstnanců největších aerolinek v Německu zvýšit tlak na společnost kvůli sporu o mzdy a jistotě pracovních míst.

    Odbory požadují zvýšení mezd pro pozemní personál tří dceřiných společností Lufthansy a cateringového oddělení o 5,2 procenta v průběhu 12 měsíců a záruky, že Lufthansa bude chránit pracovní příležitosti. Stávka začne v 05:00 SEČ a potrvá pravděpodobně pět hodin. Podle odborů protest před pátečním novým kolem jednání o výši mezd zasáhne stovky letů.

    Mluvčí Lufthansy, která létá i do Prahy, podle agentury Reuters uvedl, že společnost zruší skoro všechny vnitrostátní a evropské lety z Frankfurtu, Mnichova, Berlína, Hamburku, Kolína nad Rýnem a z Düsseldorfu. Většinu dálkových letů aerolinie hodlají vypravit.

    Provozní zisk Lufthansy loni klesl o 36 procent na 524 milionů eur (13,4 miliardy Kč) kvůli vysokým cenám pohonných hmot a mimořádným výdajům. Společnosti v rámci restrukturalizace chystá propuštění a zmrazila investice. Zaměstnance hodlá požádat, aby týdně pracovali hodinu navíc.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka