Aerolinie Air Berlin se loni po pěti letech vrátily k zisku

20.03.2013

    Frankfurt 20. března (ČTK) - Německé aerolinie Air Berlin se loni po pěti letech vrátily k zisku díky mimořádnému profitu z prodeje podílu ve věrnostním programu. Provozní zisk činil 70,2 milionu eur (1,8 miliardy Kč) ve srovnání se ztrátou 247 milionů eur ve 2011. Firma, která letos spustila nový úsporný program, by se ráda udržela v zisku i letos, analytici však očekávají, že se opět propadne do ztráty.

    Air Berlin v prohlášení uvedla, že letošní rok bude rokem restrukturalizace a aerolinie doufají, že se jim podaří díky zahájení nových úspor letos udržet provozní zisk v černých číslech. Od příštího roku by pak měl zisk díky úsporným krokům začít růst.

    Čistý zisk činil 6,8 milionu eur po ztrátě 271,8 milionu eur předloni. Příjmy se zvýšily o dvě procenta na 4,31 miliardy eur. Počet cestujících však klesl o 5,5 procenta na 33,3 milionu. Obsazenost letadel stoupla o 1,6 procentního bodu na 79,8 procenta. Příjem na cestujícího se zlepšil o 7,7 procenta.

    Air Berlin jsou druhou největší leteckou společností v Německu a podle počtu cestujících šestou největší v Evropě. Jejich největším akcionářem s podílem téměř 30 procent jsou aerolinie Etihad podporované vládou emirátu Abú Zabí. 

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka