Deutsche Luftrettung: sedm set tisíc zachráněných

21.03.2013

    Devatenáctého března 1973, tedy před více než čtyřiceti lety, odstartoval z letiště ve Stuttgartu malý záchranný vrtulník tehdejší německé letecké záchranné služby, Deutsche Rettungsflugwacht. Cílem letu v té době užívaného Alouette III bylo místo  vážné dopravní nehody u Boblingenu. K záchraně života ženy, která po nehodě byla v kritickém ohrožení života, zbývaly poslední sekundy..Po několika málo minutách byla velmi vážně zraněná v péči specialistů. Byl to ale jen začátek laviny..

    Červenonobílá „rotující nosná křídla“, tedy moderní vícemotorové vrtulníky EC 135, EC 145/Bk 117 a Bell 412 totiž ke zmíněnému slavnostnímu datu odlétaly téměř neuvěřitelných SEDM SET TISÍC zásahů! Logicky to znamená záchranu nejméně několika set tisíc životů. Smyslem práce záchranných vrtulníků nejen DLR totiž je přeprava pacientů v kritickém ohrožení života na vysoce specializované kliniky, kde jim lékaři zachrání život.

    Velmi důležité ale jsou i převozy vážně nemocných pacientů mezi klinikami i převozy životně důležitých orgánů, určených k transplantaci. Zmíněné akce ve dne, ale i v noci zajišťují vrtulníky DRF Luftrettung, operující z jedenatřiceti stanovišť, rozmístěných kupodivu nejen na velkém území Německa, ale i v Rakousku a Dánsku. Vrtulníky z osmi „štací“ dokonce díky odpovídajícímu vybavení kokpitů strojů i tomu, že piloti používají NVG,  Night Vision Goggles, létají primární zásahy i v noci. Záchrana životů pacientů v kritickém ohrožení života je tedy možná dvacet čtyři hodin denně.

--
Pramen
700.000 Einsätze in 40 Jahren
Mgr. Zdeněk Procházka

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka