Áčko míří do Nellisu

22.03.2013

    Malá, ale zajímavá slavnost se ve čtvrtek dvacátého prvního března odehrála v hangáru Thunderbird firmy Lockheed Martin ve Fort Worth. Důvodem k ní bylo slavnostní předání prvních tří „konvenčních“ F-35A Lightning II do stavu leteckého zkušebního střediska Air Warfare Center na základně Nellis Air Force Base. Zkušební letka, 422nd Test and Evaluation Squadron, která je součástí 53rd Test and Evaluation Group bude nyní díky trojici nových „Áček“ mimo jiné nad polygonem Nevada Test and Training Range vypracovávat taktiku velmi efektivního použití supermoderních a drahých strojů. Není divu.

    Do konce desetiletí má ze základny působit dalších třicet šest nově dodaných „áček“, navíc jich u různých perutí létá již dvacet čtyři. Ostatně, i jubilejní stý stroj v pořadí, letoun výrobního čísla AF-4, jehož výroba bude ve Fort Worthu dokončena již brzy, bude modelu A a po předání do stavu USAF bude používán k výcviku na Luke AFB.

--
Prameny
USAF Warfare Center in Nellis ubernimmt F-35A
Stý Lightning II ve výrobě
Mgr. Zdeněk Procházka
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka