Ceny letenek v USA loni rostly, nejdražším měsícem byl červen

22.03.2013

    New York 22. března (ČTK) - Ceny letenek v USA u destinací po Severní Americe a do zahraničí loni vzrostly o 17 procent. U některých nejoblíbenějších cílů se zvýšily o čtvrtinu i více. Nejdražším měsícem pro cestování byl červen. Vyplývá to z průzkumu internetové společnosti Kayak.com.

    "Zjistili jsme, že celková cena letenky stoupla plošně mezi lety 2011 a 2012 o 17 procent," uvedla mluvčí Kayak Maria Katimová. "Jedinou ze sledovaných oblíbených destinací, kde cena klesla, bylo Toronto," dodala. Kayak vychází z údajů stovek internetových stránek nabízejících letenky.

    Ceny u letů ze Severní Ameriky do Limy stouply o 33 procent, do Londýna o 30 procent a do New Orleans, Madridu, Mnichova a Sydney o 28 procent. O čtvrtinu se zvýšily ceny letenek do Paříže, Pekingu, na Key West na Floridě a do Hongkongu. Naopak ceny letenek do Toronta se snížily o tři procenta.

    Londýn se navzdory růstu cen stal nejoblíbenější zahraniční destinací severoamerických turistů. V Londýně se loni konaly letní olympijské hry a oslavy 60. výročí nástupu britské královny Alžběty II. na trůn. Dalšími oblíbenými destinacemi byly San Juan, Cancún, Paříž a Řím.

    Z amerických destinací se největšímu zájmu těšila Mekka hazardu Las Vegas. Dále následovala města New York, Los Angeles, Orlando a San Francisco.

    Mezi cíle, u kterých byl zaznamenám prudký růst obliby, avšak ceny letenky se příliš nezvýšily, patří Punta Cana a Santo Domingo v Dominikánské republice, Tokio, Bombaj a Nashville.

    Kayak rovněž zjistil, že nejnižší byly ceny letenek u domácích letů v lednu, únoru, září a říjnu. U letů do zahraničí pak v únoru a březnu. Nejslabší zájem o lety byl v lednu, napsala agentura Reuters.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka