Boeing zruší až 2300 míst v programu Dreamliner a dalšího letadla

22.03.2013

    New York 22. března (ČTK) - Americká strojírenská společnost Boeing zruší až 2300 pracovních míst souvisejících s programy dvou typů letadel Jedním z nich je typ Dreamliner 787, který z provozu vyřadily problémy s baterií. Oznámila to dnes firma. Kromě Dreamlineru se má rušení míst týkat programu stroje typu 747, což je další letadlo určené k dálkovým letům.

    Boeing se v rámci snižování početního stavu chystá propustit 800 lidí. Zbylá pracovní místa zaniknou například neobsazením uvolněných pozic, změnou pracovního zařazení nebo v případech, kdy lidé z firmy odejdou sami, napsala agentura AFP. Firma celkem zaměstnává 170.000 osob.

    Boeing 787 Dreamliner je považován za nejmodernější dopravní letadlo na světě. Americký Federální úřad pro letectví v polovině ledna ale provoz všech 50 strojů na světě zakázal kvůli problémům s baterií. Nejmenované zdroje nedávno uvedly, že společnost se chystá provést zkušební lety strojů Dreamliner možná ještě tento týden. Společnost na konci ledna uvedla, že technické závady u svého klíčového letadla by neměly mít významnější dopad na ziskovost.

    Čistý zisk Boeingu v loňském čtvrtém čtvrtletí kvůli mimořádnému zisku ve stejném období předešlého roku klesl na 978 milionů dolarů (18,5 miliardy Kč), ale překonal očekávání trhu.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka