Bezpečnost v newyorských ulicích mají posílit bezpilotní letouny

24.03.2013

    New York 23. března (ČTK) - Nad bezpečností v ulicích New Yorku budou v blízké budoucnosti bdít kromě pouličních kamer i bezpilotní letouny. Obyvatelům města to oznámil starosta Michael Bloomberg. Přítomnost bezpilotních letounů je podle něj nezbytná, i když může vyvolat protesty a stížnosti na špehování.

    "Takové postupy jsou nevyhnutelné. Bude na nás víc vidět, je to trend, kterému se neubráníme," čelil starosta v rozhlasovém projevu výtkám z útoku na soukromí obyvatel města. "Nejde o to, zda se bezpilotní letouny někomu líbí nebo ne. Jsou prostě tady a nemůžeme to zastavit," dodal.

    Bloomberg soudí, že mezi kamerami na ulicích a bezpilotními aparáty není fakticky žádný rozdíl. Před technikou podle něj není úniku. "Každý dbá na své soukromí, ale nevidím cestu, jak ho zachovat. Jde o dlouhodobé, vážné problémy," konstatoval starosta s odkazem na vysokou míru zločinnosti v největším americkém městě.

    Všudypřítomné kamery kontrolují v New Yorku všechny hlavní městské ulice. Jejich počet je zvlášť vysoký na jihu Manhattanu, kde sídlí akciová burza. Kromě kamer, které nainstalovala policie a městská správa, tam sledují ruch i kamery bank a jiných finančních institucí.

    Kdy bezpilotní piloty nad New York vzlétnou, Bloomberg neupřesnil. Podle amerických médií dostalo právo využívat bezpilotní aparáty už dvacet amerických států. Spíš než k zajištění bezpečnosti se ovšem využívají v případě velkých dopravních nehod nebo lesních požárů.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka