Superjet létá pět tisíc

24.03.2013

    Velmi úspěšný ruský airliner Suchoj Superjet (odkaz 2), který se úspěšně šíří po celém světě, bude nyní při komerčních letech s cestujícími bez problémů překonávat vzdálenost téměř pět tisíc kilometrů. Model 100LR, jehož prototyp  s výrobním číslem 95033, poháněný dvěma dvouproudovými motory SAM 146-1S18 s tahem vyšším o pět procent, poprvé vzlétl dvanáctého února, má mít dolet až 4570 kilometrů, 2470 mil. To je o padesát procent více než má do celého světa dodávaný základní model.

    Také maximální vzletová váha LR je čtyřicet devět a půl tuny ve srovnání s 45,9 tunami základního modelu. Zajímavá ale je, že šéfkonstruktér Sukhoi Civil Aircraft Aleksandr Dolotovskij k tomu uvádí, že podvozek LR s vyšší vzletovou vahou nemusel být zesílen a také obsah palivových nádrží zůstal stejný. “Zesílili jsme jen konstrukci křídla, ale nezměnili jsme materiály, z nichž je postaveno.

    Do května budou v LII v Žukovském u Moskvy, kam již prototyp přelétl, probíhat testy různých způsobů přistání a hlučnosti motorů i letounu. S certifikací počítáme ještě před letošním moskevským leteckým veletrhem MAKS, který se zde koná čtrnáctého až osmnáctého srpna.  Pak bude první vyrobený stroj, c/n 95033, slavnostně předán prvnímu zákazníkovi, kterým je Gazpromavia“, dodává Dolotovskij.

--
Pramen
Russian energy giant Gazpromś internal carrier, Gazpromavia, is to be the first recipient of the long-range Sukhoi  Superjet 100LR, which has just started flight tests
Mgr. Zdeněk Procházka
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka