V Praze kvůli závadě přistálo letadlo, nikomu se nic nestalo

24.03.2013

    Praha 24. března (ČTK) - Na pražském Letišti Václava Havla odpoledne kvůli možné závadě v kokpitu neplánovaně přistálo dopravní letadlo nízkonákladových aerolinií Germanwings. Nikomu se nic nestalo. Pro cestující, kteří letěli z Moskvy do Stuttgartu, vypravila firma náhradní letadlo z Kolína nad Rýnem, které je do Stuttgartu dopraví.

    "Vyžádali si od nás účast letištních hasičů a záchranné služby, tyto složky asistovaly při přistání," řekla ČTK mluvčí letiště Eva Krejčí.

    Televize Prima Family uvedla, že piloti podle prvotních informací zaznamenali chybové hlášení počítače, který signalizoval závadu na čidle. Letadlo Airbus A320 se 144 cestujícími a pětičlennou posádkou přistálo bez problémů. Letoun zkontroloval technik a rozhodl, že Airbus dál s cestujícími pokračovat nemůže, uvedla Prima. Krejčí uvedla, že letadlo je "v péči letecké společnosti stejně jako cestující". Silvie Marhoulová, která v Česku mediálně zastupuje Germanwings, ČTK řekla, že v kokpitu byla hlášena nějaká závada.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka