Tisk: Airbus by mohl v Japonsku získat zakázku na 20 letadel

24.03.2013

     Tokio 24. března (ČTK) - Evropská strojírenská společnost Airbus by mohla získat od japonské letecké firmy Japan Airlines zakázku na zhruba 20 letadel A350 v hodnotě kolem 400 miliard jenů (84 miliard Kč). Informoval o tom dnes japonský list Nikkei.

    Firma Japan Airlines podle listu zvažuje, že novými letadly od Airbusu nahradí stroje amerického konkurenta Boeing u letů do Evropy a Spojených států. Konečné rozhodnutí by mělo padnout zhruba v červnu.

    Airbus tento měsíc získal od indonéské letecké společnosti Lion Air rekordní zakázku na 234 letadel v hodnotě 18,4 miliardy eur (přes 470 miliard Kč). Boeing zase obdržel od irské firmy Ryanair objednávku na 175 letadel v katalogové hodnotě 15,6 miliardy dolarů (přes 300 miliard Kč), což představuje jeho doposud největší zakázku v Evropě.

    Boeing s Airbusem dlouhodobě soupeří o vedoucí pozici na světovém trhu s letadly. Loni Airbus získal objednávky na 914 letounů, zatímco Boeing na 1339 strojů.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka