Prodejci letenek: Velikonoce zvedly tržby o třetinu

25.03.2013

    Praha 25. března (ČTK) - Blížící se velikonoční svátky zvedají tržby prodejcům letenek. Letuška.cz i Student Agency hlásí nárůst obratu o třetinu. Velikonoční prodloužený víkend zlákal tisíce Čechů k cestování.

    Nejčastěji se o svátcích létá na krátké vzdálenosti směrem na jih. V termínu Velikonoc se nejvíce prodávaly letenky do Paříže, Říma, Milána, Benátek a Barcelony. "Průměrná cena letenky se pohybuje okolo 5200 korun, avšak letenky do nejoblíbenějších destinací rychle mizí," uvedl Josef Trejbal z portálu Letuška.cz.

    Například spoje do Říma a Paříže jsou téměř ze tří čtvrtin prodané, uvedli prodejci. Přestože velikonoční svátky tradičně zvyšují obsazenost letadel, aerolinie se nechystají spoje posilovat.

    "Kromě lidí odlétajících na prodloužený víkend na dovolenou jsou častými pasažéry rovněž obchodníci a lidé zaměstnaní v zahraničí, kteří se na Velikonoce vracejí domů," doplnil mluvčí Českých aerolinií Daniel Šabík. Tento trend je podle něj vidět například i na letu mezi Prahou a Košicemi.

    "Na Velikonoce jsou ale oblíbené i tzv. eurovíkendy, což rovněž zvyšuje obraty z nákupu letenek. Letošními hity jsou kromě tradičního Říma například Disneyland či Island," uvedl mluvčí společnosti Student Agency Aleš Ondrůj.

    Prodloužený víkend ale neláká pouze turisty z Čech k odletu do teplejších destinací na jihu Evropy. Řada cizinců naopak na tento svátek směřuje do Česka. Podle prodejních statistik Českých aerolinií přilétají do země na velikonoční svátky ve větší míře zejména Dánové a Švédové, ale i Italové. Zahraniční turisté navíc mají proti českým výhodu v tom, že ve většině Evropy je kromě Velikonočního pondělí volno i v pátek.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka