Novým ředitelem Air France-KLM bude šéf francouzské divize

25.03.2013

    Paříž 25. března (ČTK) - Novým generálním ředitelem francouzsko-nizozemské letecké společnosti Air France-KLM se v červenci stane šéf její francouzské divize Air France Alexandre de Juniac. V čele podniku tak vystřídá Jeana-Cyrila Spinettu. Oznámila to dnes firma.

    Juniac dříve působil jako tajemník bývalé francouzské ministryně financí Christine Lagardeové. Předloni se stal šéfem divize Air France a řídil její restrukturalizaci, která zahrnovala zrušení zhruba 5000 pracovních míst, napsala agentura Reuters.

    Z funkce odejde rovněž náměstek generálního ředitele Leo van Wijk, kterého vystřídá šéf nizozemské divize KLM Peter Hartman. "Věříme, že přišel čas na nový vedoucí tým," uvedli odcházející pracovníci. Dodali, že rozhodnutí odejít před vypršením svého mandátu učinili poté, co bylo dosaženo pokroku ve snaze o oživení firmy.

    Společnost loni snížila provozní ztrátu o 15 procent na 300 milionů eur (asi 7,7 miliardy Kč). Firma se snaží podpořit svou ziskovost snižováním nákladů a dluhu a novými smlouvami se zaměstnanci. Air France-KLM vznikla v roce 2004 spojením francouzského leteckého přepravce Air France s nizozemským konkurentem KLM. 

Zdroj ČTK
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka