Letušky jihokorejské Asiany si vybojovaly právo nosit kalhoty

27.03.2013


    Soul 27. března (ČTK) - Letušky jihokorejské letecké společnosti Asiana Airlines vyhrály dlouhodobou bitvu a dosáhly zrušení té části oděvního kodexu, který jim předepisoval nosit výhradně sukně. Na stranu letušek se postavila jihokorejská národní komise pro lidská práva, která povinné sukně tento týden označila za diskriminační, napsala agentura AFP.

    Od počátku příštího měsíce tak 3000 letušek Asiany bude smět poprvé od založení společnosti před 25 lety nastoupil do práce v kalhotách. Asiana má pro letušky desetistránkový kodex oblékání, který mimo jiné určuje velikost používaných náušnic či barvu vlasů a druh očních stínů.

    Odborový svaz Asiany, který o zrušení povinného nošení sukní usiloval, rozhodnutí komise uvítal, ale vyjádřil obavy, že letušky stejně budou čelit tlaku, aby kalhoty nenosily. "Existuje možnost, že vedoucí palubního personálu budou ve vnitřních zprávách o výkonu negativně hodnotit ty, které přijdou do práce v kalhotách," řekla jihokorejské tiskové agentuře Jonhap šéfka odborů Kwon So-čung.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka