Z Mielce do Kolumbie

27.03.2013

    V pondělí dvacátého šestého března přistál na letišti kolumbijského vojenského letectva po letu  z USA, dlouhém 6975 kilometrů, Černý jestřáb, pilotovaný piloty kolumbijského vojenského letectva. Nešlo ale o velkého dravého ptáka, ale o první zdejším vzdušným silám dodaný Sikorsky S-70i Blachawk.

    Zajímavé je, že stroj dostal u výrobce ve Stratfordu na přání zákazníka úpravu, díky které může sloužit zdejším Special Forces. Výcvik kolumbijských pilotů i členů pozemní obsluhy proběhl u výrobce. Další pozoruhodností ovšem je, že drak oblíbeného stroje nebyl vyroben v USA, ale u polského leteckého výrobce PZL Mielec. Ten již delší dobu obdobně jako Aero Vodochody subdodavatelsky vyrábí pro amerického výrobce kompletní draky, které se motory a vybavením kompletují za oceánem. Zajímavé je, že zmíněné letectvo je čtvrtým největším uživatelem „Černých jestřábů“ na světě. Již nyní jich v jihoamerické zemi létá devadesát šest.

--
Sikorsky liefert S70i an Kolumbie
Mgr.Zdeněk Procházka
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka