Drak přistál

27.03.2013

    Dvacátého šestého března o půl jedné odpoledne místního času se nad rozlehlými prostorami Pacifiku bez problémů otevřelo několik velkých brzdicích padáků. Pod nimi na hladinu oceánu bez problémů za velké pozornosti specialistů soukromé kosmické firmy SpaceX dosedla jejími odborníky navržená a postavená návratová nákladní loď Dragon.

    Po chvíli byla z hladiny oceánu i s cennými 1210 kilogramy vědeckých vzorků v útrobách zdvižena na obslužnou loď a bez problémů zamířila do pevninského sídla firmy. Šlo již o čtvrtý úspěšný start soukromého kosmického pravidla, přičemž první dva lety byly zkušební. Během druhého „Demo“ letu došlo k prvnímu úspěšnému zkušebnímu připojení k ISS a kosmonauti mohli z kosmického plavidla vyložit náklad, který přivezlo.

    Další dva lety již byly prvními úspěšnými Resupply Missions, běžnými zásobovacími lety. Jak se tedy zdá, problém, čím budou USA dopravovat potřebné zásoby, resp. vědecké vzorky na ISS a zpět, aniž by po vyřazení raketoplánů musely jako dosud využívat služby ruských Sojuzů, je vyřešen.

--
Pramen
Dragon ist zuruck auf der Erde
Mgr.Zdeněk Procházka
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka