Ředitel aerolinek Iberia po sérii stávek odstoupil

27.03.2013

    Madrid 27. března (ČTK) - Generální ředitel španělských státních aerolinek Iberia Rafael Sánchez-Lozano (56) odstoupil. Oznámila to dnes britská společnost IAG, která je mateřským podnikem Iberie. Rezignace přichází po sérii stávek v aerolinkách. Sánchez-Lozano podle IAG odchází po vzájemné dohodě.

    Na Sánchezovo místo nastoupí Luis Gallego, který je generálním ředitelem nízkonákladové divize Iberia Express. Ta je zároveň hlavním zdrojem napětí mezi zaměstnanci Iberie.

    Zaměstnanci Iberie se tento měsíc dohodli s vedením na ukončení stávkových akcií na protest proti propouštění a snižování mezd. V únoru a březnu zaměstnanci uskutečnili dvě stávkové akce v trvání pěti dní a hrozili pokračováním stávek, pokud nebudou jejich požadavky splněny. K urovnání sporu přispěl mediátor jmenovaný vládou.

    "(Sánchez-Lozano) provedl aerolinky obtížným obdobím uprostřed hluboké recese a dokončil první krok v návratu aerolinek k zisku," uvedl generální ředitel IAG Willie Walsh, jehož citovala agentura Reuters.

    IAG je mateřskou společností Iberie a ziskových britských aerolinek British Airways. Podle odhadů IAG stál firmu každý den stávky v Iberii tři miliony eur. Loni IAG vykázala provozní ztrátu 613 milionů eur (asi 15,8 miliardy Kč).

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka