Brno usiluje o letecké linky do světa přes Milán

27.03.2013

    Brno 27. března (ČTK) - Do světa by se mohlo z Brna létat přes Milán. Vedení obou letišť uzavřelo dohodu, že budou hledat dopravce, který by zajišťoval spojení těchto dvou měst a z Milána pak linky do dalších světových destinací. Nejdříve se však takto začne létat v příštím roce, řekl ČTK ředitel Letiště Brno Tomáš Plaček. Momentálně na lince Brno-Milán létá dvakrát týdně Ryanair.

    "Jednání o zavedení linky přes velké letiště jako křižovatku je kontinuální proces. Není tak těžké se dohodnout s nějakým letištěm, klíčové je nalezení dopravce, který by takovou linku provozoval," vysvětlil Plaček. Je proto v kontaktu s několika, kteří by přicházeli v úvahu. "Každého zajímají tržní možnosti regionu. Snažíme se jim poskytnout co nejvíce informací. Nová linka je pak výsledkem snah," řekl.

    Nepočítá však s tím, že nynější snahy budou mít konkrétní výsledek ještě v letošním roce. V dubnu totiž začíná letní letová sezona. "A na podzim či na zimu nikdo novou linku otevírat nebude," uvedl.

    V lednu řekl, že se dobře rýsuje spolupráce na letišti v Mnichově či Frankfurtu nad Mohanem. Bavorská metropole je stále jedním z vážných kandidátů. "Máme užší vztahy. Ale pak je potřeba, aby na lince létala Lufthansa nebo některý z jejích partnerů. Lince pak samozřejmě pomůžeme po stránce propagace, ale je to všechno zdlouhavé," řekl Plaček, který už dříve uvedl, že nejsou perspektivní blízká letiště, jako je Praha a Vídeň.

    Loni brněnské letiště odbavilo téměř 535.000 cestujících, provozuje pravidelné linky do Moskvy, Londýna, Milána a Eindhovenu.

Zdroj ČTK
 
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka