Společnosti Emirates a Qantas uvítaly rozhodnutí ACCC týkající se jejich partnerství

28.03.2013

    DUBAJ, SAE, 27. března 2013 – Letecké společnosti Emirates a Qantas vítají rozhodnutí Australského úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a spotřebitele (ACCC), který schválil partnerství aerolinek na dobu pěti let. 

    Partnerství poskytne zákazníkům možnost využít jedinečné mezinárodní i australské letecké sítě, výhody věrnostních programů a cestovatelské zážitky na špičkové úrovni.
Dnešní rozhodnutí ACCC je výsledkem šestiměsíčního přezkumného řízení, jehož součástí bylo několik kol veřejných podání, předschvalovací konference a komplexní analýza přínosů, které partnerství zákazníkům přinese. 

    „Toto opravdu průlomové partnerství spojí dohromady dvě z nejlepších světových leteckých společností a nabídne tu nejvyšší kvalitu služeb v oblasti cestování,“ řekl Tim Clark, prezident společnosti Emirates Airline, „Dubaj je vedoucím globálním centrem a jeho prostřednictvím spojí aerolinky Austrálii s Evropou, Velkou Británii a severní Afrikou jednodušeji než kdy dříve,“ dodal Clark.

    Generální ředitel společnosti Qantas Group Alan Joyce uvedl, že rozhodnutí je skvělou zprávou jak pro australské cestovatele a místní turismus, tak pro leteckou společnost.
„Qantas je australskou ikonou a budoucnost jejího mezinárodního působení je díky tomuto partnerství mnohem světlejší,“ řekl Joyce, „již nyní sledujeme, že dochází k výraznému navyšování rezervací, což dokazuje, že zákazníci velmi aktivně reagují na vznik nové letecké sítě a rozšíření výhod, které partnerství Emirates a Qantas přinese.“

    Pasažéři mohou využít přímého spojení z Dubaje do 65 destinací v Evropě, severní Africe a na Blízkém východě. Navazující lety do téměř všech destinací v Evropě a většině v severní Africe jsou dostupné do čtyř hodin po přistání v Dubaji.

    Přijetím rozhodnutí se společnosti Qantas a Emirates zavázaly k udržení současné kapacity, kterou doposud nabízely na svých celkem čtyřech letech mezi Austrálií a Novým Zélandem. V rámci spolupráce při provozu těchto trans-tasmánských linek, kterou ještě musí potvrdit novozélandské úřady, mohou obě společnosti plně zapojit Austrálii a Nový Zéland do svých globálních sítí. 

    Zákazníci společnosti Emirates si nyní mohou vybírat z 32 australských destinací, které provozuje společnost Qantas, včetně linky do Canberry, Port Lincolnu, Cairns a Hobartu.  Austrálie je nyní pro všechny pasažéry z neustále se rozrůstající letecké sítě společnosti Emirates dostupnější.

    Aerolinky Emirates a Qantas zažádaly o autorizaci partnerství Australský úřad pro ochranu hospodářské soutěže a spotřebitele v září 2012. V prosinci úřad vydal návrh rozhodnutí s předběžným souhlasem s partnerstvím na dobu pěti let.

    V lednu 2013 ACCC schválil návrh s předběžným souhlasem, který umožnil oběma společnostem koordinovat cenovou politiku, kapacity letů a letecké řády ještě před dnešním schválením. V polovině ledna se začaly pro cesty uskutečněné od 31. března 2013 prodávat letenky v rámci společné letecké sítě.

    Veškeré přípravy spojené s partnerstvím společností jsou nyní kompletní. Společnost Qantas je připravena začít provozovat své lety z dubajského centra společnosti Emirates. První let ze Sydney do Londýna s přestupem v Dubaji je naplánován na 31. března 2013.


--
Zdroj Emirates
Klára Ježková
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka