Třistapadesátka má motory!

29.03.2013

    Další klíčový krok, významně přibližující zálet prvního prototypu nejmodernějšího dopravního letounu světa, A 350XWB, učinili montéři Airbusu v úterý dvacátého šestého března. Na letoun s výrobním číslem MSN001 byly definitivně zavěšeny oba již komplexně na stendu  i letově na továrním A 380 vyzkoušené Rolls Royce Trenty XWB.

    Velmi zajímavé ovšemže je,  že byly vyrobeny americkou firmou UTC Aerospace Systems, která byly dříve známa jako Goodrich. Firma pochopitelně Airbusu nedodala jen vlastní pohonné jednotky, ale komplexní integrovaný pohonný systém včetně všech technických zařízení, nutných k bezproblémovému pohonu motorů. Vzhledem k tomu, že současně bylo stroji namontováno i další důležité zařízení, pomocná startovací jednotka,APU, Honeywell HGT 1700, může putovat do lakovny.

    Až ji ve slušivém kabát opustí, mohou okamžitě začít ostré pozemní testy všech systémů včetně pojíždění pomocí Trentů. Pak bude stroj předán letovému testovacímu týmu, který jej připraví k záletu. První let velmi očekávaného nejmodernějšího dopravního stroje světa, které je již nyní před startem závazně objednáno více než pět set kusů, se uskuteční letos v létě.

--
Pramen
Airbus stattet erste A350 XWB mit Triebwerken aus
Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka