Pražské letiště v létě nabídne o 17 destinací méně než loni

29.03.2013

    Praha 29. března (ČTK) - Z pražského letiště bude v létě možné zamířit do 111 destinací, což je o 17 linek méně než v loňské letní sezóně. O tři se sníží i počet dopravců, kteří budou největší tuzemské letiště využívat. I tak ale letiště proti minulému létu předpokládá pětiprocentní nárůst míst v letadlech. V tiskové zprávě to dnes uvedlo Letiště Václava Havla Praha. Největší navýšení počtu sedadel čeká u spojů do Kodaně, Tel Avivu, Stockholmu, Milána, Nice a Mnichova.

    "V průběhu sezóny zkrachovalo nebo ukončilo činnost sedm aerolinek," uvedla mluvčí pražského letiště Eva Krejčí. Čtyři nové naopak přibyly. Některé destinace zrušily České aerolinie, které jsou i přes redukci letadlové flotily i sítě letů stále největším dopravcem na pražském letišti. Mezi společnostmi, které ukončily provoz, byly Job Air, Wind Jet, City Airline, Cimber Air, Bmibaby, Iceland Express a Aerosvit.

    Přestože se počet linek mírně snížil, dopravci je využívají častěji, vysvětlila důvod předpokládaného nárůstu kapacity Krejčí. Vysoká očekávání má letiště od nepravidelné charterové dopravy. V této dopravě budou podle plánovaných kapacit nejčastěji vypravovány lety do prázdninových letovisek Antalya, Hurghada, Burgas, Monastir a Marsa Allam.

    Šest destinací proti loňskému létu ubude Českým aeroliniím, které tak budou obsluhovat linky do 42 letišť ve 24 zemích. Významnou novinkou pro národního dopravce bude návrat na dálkové linky. Od 1. června by ČSA měly dvěma svými lety doplnit Korean Air na trase Praha - Soul. S korejskými aerolinkami, které by se co nevidět měly stát minoritním akcionářem ČSA, tuzemský dopravce dlouhodobě spolupracuje na základě takzvané dohody o sdílení kódu.

    Kromě Soulu přidají ČSA do letního řádu pravidelná spojení do Curychu, Florencie, Mnichova, Nice a ruského Permu a rozšíří spolupráci s partnerskými aeroliniemi. Přestanou létat do ukrajinského Doněcku a do Lvova.

    Letní letový řád začíná 31. března a platí do 26. října 2013. Nejčastěji budou v tomto období letadla z Ruzyně směřovat do Paříže, Moskvy a Frankfurtu. Zemí s nejvyšším počtem míst, kam se bude v letní sezóně pravidelně létat, je Itálie s třinácti destinacemi.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka