Egypt kvůli protestům zaměstnanců zavřel druhé největší letiště

31.03.2013

    Káhira 31. března (ČTK) - Egypt dnes uzavřel letiště v Alexandrii kvůli protestům bezpečnostních zaměstnanců, kteří obsadili vzletovou a příletovou dráhu. Zaměstnanci požadují vyšší mzdy. Informovala o tom egyptská tisková agentura MENA. Letiště v Alexandrii je druhým největším v zemi. Otevřít se má znovu v pondělí v devět hodin ráno místního času.

    Kvůli protestům zaměstnanců, kteří mají na starosti bezpečnost a kontrolu pasů, dnes nevzlétla letadla aerolinek Qatar Airways, saúdskoarabských Nas Air a nízkonákladových Air Arabia. Přílety byly odkloněny na letiště v Káhiře, kde se podobné protesty konaly již ve čtvrtek, avšak neovlivnily dopravu.

    Mezinárodní letiště v Káhiře rovněž o víkendu varovalo, že bude nuceno od června zavřít denně na čtyři hodiny většinu svých drah. K dispozici by měla být vždy jen jedna dráha pro přílety. Vláda tak chce ušetřit za elektřinu, protože nemá dostatek peněz na financování dovozu paliva pro elektrárny. Uzavření drah by nemělo mít dopad na leteckou dopravu, protože počet letů na letišti prudce klesl, napsala agentura Reuters. 

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka