Řecké odbory vyzvaly ke stávkám v letecké, železniční dopravě

03.04.2013


    Atény 3. dubna (ČTK) - Řecké odbory vyzvaly k varovné stávce zaměstnance v námořní, železniční a letecké dopravě kvůli novým zákonům o privatizaci nebo restrukturalizaci těchto sektorů. Dnes stávka ochromí provoz v přístavech, odkud by od rána po dobu 24 hodin neměly vyplouvat lodě. Odpoledne by měli činnost přerušit železničáři. Ve čtvrtek má stávka zasáhnout i leteckou dopravu v této jihoevropské zemi postižené těžkou krizí, napsala agentura DPA.

    Námořníci demonstrují proti zákonu o liberalizaci lodní nákladní dopravy. Obávají se údajného zhoršení pracovních podmínek a úbytku pracovních míst. Stávku podporují mimo jiné i zaměstnanci přístavů.

    Odpoledne v 16:00 místního času zahájí stávku železničáři, kteří nesouhlasí s plánovanou privatizací kolejové dopravy. Osmihodinové přerušení pracovní činnosti chtějí opakovat až do pátku. Stávka se dotkne mimo jiné také linky metra a příměstské dopravy na aténské letiště.

    Ke 24hodinové stávce na čtvrtek vyzval odborový svaz letištních zaměstnanců OSYPA. Letečtí dispečeři tak chtějí vyjádřit nesouhlas s novým zákonem o podpoře investic, který předvídá privatizaci mnoha letišť a restrukturalizaci sektoru. Letečtí dispečeři by od rána měli být k dispozici pouze letadlům, která prolétávají řeckým vzdušným prostorem, vojenským letadlům a v nouzových případech.

    Stávky zaměstnanců v dopravě se v Řecku odehrály i v minulých měsících. Nespokojenost veřejnosti vyvolávají bolestivé reformy, které řecká vláda provádí, aby splnila podmínky záchranného úvěru od Evropské unie a Mezinárodního měnového fondu.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka