Aerolinky Emirates a Qantas vstoupily do historického partnerství

03.04.2013

    DUBAJ, SAE, 3. dubna 2013 - Emirates a Qantas oficiálně zahájily své historické partnerství, když v neděli společnost Qantas poprvé na lince ze Sydney a Melbourne letěla do Londýna přes mezinárodní centrum společnosti Emirates v Dubaji.

    Partnerství představuje pro Qantas a Emirates i celé globální letectví novou éru. Dva dopravci se rozhodli spolupracovat, aby vytvořili nejlepší leteckou síť destinací a svým zákazníkům poskytli možnost využívat nejlepších salónků, věrnostních programů a cestovatelských zážitků. 

Tradiční uvítací rituál letounu Airbus A380 společnosti Qantas na mezinárodním letišti v Dubaji. Den po zahájení partnerství společností Emirates a Qantas.

    „Síla tohoto partnerství spočívá ve skutečnosti, že Emirates a Qantas jsou značky, které se k sobě dokonale hodí. Zákazníkům společnosti Emirates, kteří se rozhodnou letět se společností Qantas nebo jen využít salonku aerolinek se dostane stejných služeb, na jaké jsou zvyklí u společnosti Emirates,“ řekl Tim Clark, prezident Emirates Airline.   

    „Aerolinky nabízejí největší flotilu letounů Airbus A380 a zákazníci budou vítáni v novém terminálu A – prvním terminálu na světě postaveném speciálně pro letouny A380. Terminál je umístěn na mezinárodním letišti v Dubaji, které je také především svojí geografickou polohou důležitou součástí partnerství„ dodal Clark. 

    „Skvělé výhody představuje i řada produktů určených našim věrným pasažérům. Zákazníci obou aerolinek mohou při cestách v rámci nově vzniklé letecké sítě využít mnoha privilegií včetně sbírání bodů, které mohou být směněny za letenky a přístupu do salónků,“ doplnil Clark.

Letouny A380 aerolinek Emirates a Qantas přistavené u Terminálu A na mezinárodním letišti v Dubaji. Den po zahájení partnerství společností Emirates a Qantas.

    Generální ředitel společnosti Qantas , Alan Joyce uvedl, že partnerství povede ke zjednodušení a zrychlení dlouhých a náročných cest pro miliony Australanů.

    „Dnešním dnem získají naši zákazníci z Adelaide, Brisbane, Perthu, Melbourne a Sydney díky spojení leteckých sítí aerolinek Emirates a Qantas možnost cestovat s pouze jedním přestupem do 65 destinací na Blízkém východě, v severní Africe, Velké Británii a Evropě. Díky možnosti cestovat přes Dubaj mohou zákazníci společnosti Qantas využít letecké sítě společnosti Emirates do Evropy a Velké Británie a z Dubaje letět přímo do cílové destinace,“ řekl Joyce.

    „Qantas již dříve nabízel prostřednictvím codesharového partnerství 5 letů s jedním přestupem do destinací v Evropě a Velké Británii. Nyní, ale aerolinky Emirates a Qantas spojením svých sítí nabízejí lety do 32 destinací v Evropě. Nově vzniklá letecká síť umožní zkrátit našim zákazníkům průměrnou délku cesty z Melbourne a Sydney do deseti destinací v Evropě o více než 2 hodiny,“ dodal Joyce. 

 Celkem obě letecké společnosti provozují mezi Austrálií a Dubají 98 letů týdně.  

(zleva doprava) The Hon Anthony Albanese MP, australský ministr pro dopravu a dopravní infrastrukturu, ministr pro regionální rozvoj a místní samosprávu, Tim Clark, prezident společnosti Emirates Airline a Alan Joyce, generální ředitel společnosti Qantas na tiskové konferenci v Dubaji u příležitosti zahájení partnerství společností Emirates a Qantas.

    Zákazníci již nyní aktivně reagují na toto silné partnerství a společnosti zaznamenaly přes 212 086 rezervací v rámci nově vzniklé letecké sítě. Společnost Qantas registrovala během prvních devíti týdnů od zahájení prodeje letenek v nově spojené letecké síti šestinásobný nárůst v rezervaci letů do Evropy ve srovnání se stejným časovým období v předchozím roce.

    Počet zákazníků společnosti Emirates, kteří si rezervovali lety společnosti Qantas v Austrálii, se sedmkrát zvýšil v porovnání s uskutečněnými rezervacemi v rámci  předchozího partnerství aerolinek ve stejném časovém období devíti týdnů.

--
Zdroj Emirates
Klára Ježková


 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka