Ruské úřady varují před výtržnostmi opilců v letadlech

04.04.2013


    Moskva 4. dubna (ČTK) - Ruské ministerstvo dopravy ztrácí trpělivost s opilci a výtržníky na palubách letadel. Pod tlakem několika nedávných incidentů chce zmocnit posádky, aby proti vzpurným pasažérům mohly použít elektrošoky a želízka. O případech stále častějších opileckých incidentů v letadlech dnes informoval moskevský rozhlas.

    Počátkem týdne například museli ještě před startem vyvést jistého opilce z letadla, které se připravovalo k letu z jihoruského Krasnodaru do Moskvy. Několik dní předtím se podobný incident odehrál za letu ze sibiřského Salechardu do Ufy, kde se podnapilý cestující obořil na členy posádky a hrubě je urážel. Po přistání vyvázl s pokutou.

    Ještě častěji prý dochází k podobným případům na zahraničních linkách. V březnu byl k týdennímu pobytu ve vězení odsouzen muž, který pod vlivem alkoholu sprostě nadával posádce a nakonec napadl dva cestující na lince z egyptského Šarm aš-Šajchu do Moskvy.

    S běloruskou justicí ruské ministerstvo spravedlnosti řeší kauzu ruského turisty Sergeje Kabalova, který v lednu při letu z Hurghady v Egyptě do běloruského Minska zranil letušku a pokusil se proniknout do pilotní kabiny. Kabalov má být vydán k potrestání do Moskvy, ale běloruské úřady zatím s vydáním váhají.

    Ministerstvo dopravy chce poslancům Státní dumy navrhnout novelu zákona, který by výrazně zpřísnil tresty za podobné jednání. Umožnil by navíc posádce důrazněji postupovat proti opilcům, kteří často vážně ohrožují bezpečnost letecké dopravy. Podle platné ruské právní úpravy se posádky musejí omezit na domluvu a důrazněji se bránit nemohou.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka