Lufthansa chce nakoupit desítky letadel, hlavně k dálkovým letům

09.04.2013

    Berlín 9. dubna (ČTK) - Největší evropské aerolinie Lufthansa uvažují o nákupu několika desítek dvoumotorových letounů, převážně k nasazení na delší trasy. Řekl to člen vedení Lufthansy Nico Buchholz. Firma chce podle něj modernizovat letový park a už před několika týdny schválila objednávky na nákup nových strojů v hodnotě asi 12 miliard dolarů (zhruba 237 miliard Kč).

    Buchholz podle agentury Reuters řekl, že společnost se zaměří na letadla s kapacitou 200 až 300 míst. Konečné rozhodnutí o jejich nákupu má padnout do konce roku.

    Aerolinie nyní v tomto segmentu provozují asi stovku letadel, všechny najednou ale prý nahradit nehodlají. Lufthansa by se mohla rozhodovat mezi stroji Boeing 787 Dreamliner, Airbus A350 a Boeing 777. Dá se očekávat, že přední světoví výrobci letadel budou o zakázku silně soupeřit.

    Lufthansa v březnu schválila nákup 108 strojů. Největší část objednávky získal evropský výrobce Airbus, který má dodat 100 letadel, převážně pro lety v délce tři až šest hodin.

zdroj ČTK
 
 
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka