Na přehlídku vrtulníků přiletí do Hradce Králové desítky strojů

09.04.2013

    Hradec Králové 9. dubna (ČTK) - Na královéhradeckém letišti se od 9. do 11. května uskuteční přehlídka vrtulníků nazvaná European Helicopter Show (EHS). Akce, na kterou dorazí desítky strojů, nabídne odborné semináře i letecké ukázky pro veřejnost. Lidé uvidí i legendární americký vrtulník Cobra AH1. ČTK o tom dnes informoval mluvčí akce Tomáš Zdechovský.

    "Díky rozšíření akce se mohou návštěvníci hradeckého letiště těšit na největší letovou ukázku v historii s řadou opravdu špičkových vrtulníků a letounů, které nejsou běžně k vidění," uvedl za organizátory Daniel Tuček. Čtvrteční a páteční program EHS bude určený pro odbornou veřejnost. Na letišti se představí desítky firem nabízející výrobky a služby v oblasti letecké záchranné služby, přepravě lidí či vrtulníků určených pro hašení požárů.

    Na sobotu 11. května pořadatelé chystají letecký den, na kterém budou k vidění ukázky praktické činnosti záchranářů. "Za největší lákadlo však lze letos rozhodně označit přílet legendárního amerického vrtulníku Cobra AH1, který v sobotu předvede i letovou ukázku," uvedl Zdechovský.

    Mezinárodní setkání vrtulníků se na hradeckém letišti konalo již v minulosti pod názvem Helicopter show. Například v roce 2007 dorazilo na letiště na 25.000 návštěvníků, kteří si prohlédli zhruba dvě desítky vrtulníků a stejný počet letadel.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka