American Airlines kvůli výpadku systému zastavila všechny lety

17.04.2013

     Washington 16. dubna (ČTK) - Přední americká letecká společnost American Airlines dnes kvůli výpadku rezervačního systému zastavila všechny lety. Spoje nebudou létat nejméně do večera místního času, napsala agentura Reuters. American Airlines, která je součástí společnosti AMR Corporation, denně obsluhuje více než 3500 letů do celého světa.

    Aerolinky očekávají, že letadla nebudou létat do 23:00 SELČ, do té doby by technici měli problém odstranit. Prozatím ale není jasné, zda se v tomto termínu podaří systém zprovoznit. Americký Federální úřad pro letectví (FAA) potíže American Airlines zatím nijak nekomentoval. Krok letecké společnosti se potenciálně dotkl stovek letů ve Spojených státech.

    Obdobné výpadky v minulosti postihly i jiné aerolinky. Kvůli loňským problémům s počítači uvízli na amerických letištích pasažéři společnosti United Continental Holdings, která provozuje United Airlines.

    American Airlines plánují fúzi s konkurenční společností US Airways, čímž by vznikl největší letecký dopravce na světě.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka