Daimler získal prodejem podílu v EADS zhruba 2,2 miliardy eur

17.04.2013

    Stuttgart 17. dubna (ČTK) - Německá automobilka Daimler získala prodejem svého zbývajícího podílu v evropském výrobci letecké techniky EADS přibližně 2,2 miliardy eur (asi 57 miliard Kč). Informovala tom agentura DPA. EADS vlastní výrobce letadel Airbus. Automobilka už v úterý oznámila, že nabídne pojišťovnám, fondům a jiným institucionálním investorům 61,1 milionu akcií EADS, což odpovídá podílu 7,5 procenta.

    Dnes německá automobilka uvedla, že prodejní cena dosáhla 37 eur za akcii. Výtěžek z prodeje chce Daimler použít k investicím do svých automobilových aktivit.

    Automobilka prodala první polovinu svého 15procentního podílu v EADS už loni. Daimler je jedním ze zakladatelů EADS, teď se chce ale soustředit na své klíčové aktivity.

    EADS oznámila, že koupila od francouzské vlády 1,56 procenta svých akcií za zhruba 483 milionů eur. Dodala, že za 600 milionů eur koupila i zhruba čtvrtinu akcií, které nabídl Daimler.

    Kontrolu nad EADS nyní drží vlády Francie, Německa a Španělska spolu se spřízněnými průmyslovými společnostmi. Ve vlastnické struktuře EADS se ale odehrávají změny tak, aby se vliv vlád omezil. Nově se má podíl států snížit na maximálně 30 procent a až 70 procent akcií přejde postupně do soukromých rukou a na veřejný trh.

    Celý svůj sedmiprocentní podíl v EADS na začátku tohoto měsíce prodala i francouzská mediální společnost Lagardere. Ta za akcie utržila zhruba 2,3 miliardy eur (asi 59,5 miliardy Kč).

zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka