Mateřská firma aerolinek American Airlines snížila ztrátu

18.04.2013

    Dallas 18. dubna (ČTK) - Společnost AMR, která je mateřskou firmou aerolinek American Airlines, v prvním čtvrtletí výrazně snížila ztrátu na 341 milionů dolarů (6,7 miliardy Kč) z 1,66 miliardy dolarů před rokem. AMR je od listopadu v režimu bankrotové ochrany před věřiteli a American Airlines se mají spojit s domácím konkurentem US Airways.

    Společnost AMR zaznamenala mírný nárůst tržeb a výrazně zredukovala mzdové náklady. American Airlines jsou třetím největším leteckým přepravcem ve Spojených státech. Jejich fúzi s rivalem US Airways, která má vytvořit největšího leteckého přepravce na světě, koncem minulého měsíce schválil newyorský konkurzní soud. Fúzi ještě musí odsouhlasit regulační úřady, napsala agentura AP.

    AMR upozornila, že bez zahrnutí nákladů na restrukturalizaci v prvním čtvrtletí vydělala osm milionů dolarů. Tržby společnosti stouply o procento na 6,1 miliardy dolarů, zatímco mzdové náklady díky snížení počtu zaměstnanců klesly o 17 procent.

    Společnost American Airlines byla tento týden zasažena výpadkem rezervačního systému, kvůli kterému musela zrušit či odložit stovky letů. Generální ředitel podniku Thomas Horton se cestujícím za problémy omluvil a vyjádřil přesvědčení, že se podobná situace již nebude opakovat.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka