Wizz Air získá na leasing osm airbusů od čínské ICBC

18.04.2013

    Praha 18. dubna (ČTK) - Maďarské nízkonákladové aerolinie Wizz Air se dohodly s čínskou leasingovou společností ICBC Financial Leasing na financování dodávky osmi nových letadel Airbus A320, jejichž katalogová cena přesahuje 700 milionů dolarů (13,8 miliardy korun). V tiskové zprávě to dnes uvedl dopravce. Dodávky těchto letadel jsou plánovány na letošní a následující rok.

    "Přírůstek v podobě těchto osmi nových letadel přispěje k růstu kapacity letecké společnosti a k udržení průměrného věku naší flotily letadel," uvedl generální ředitel Wizz Airu Jósef Váradi. Průměrné stáří letadel tohoto dopravce se pohybuje kolem čtyř let. Celkem společnost provozuje 40 letadel A320.

    Letadla budou po dobu splácení leasingu majetkem čínské společnosti a posléze přejdou na leteckou společnost. ICBC takovýmto způsobem v současnosti vlastní a spravuje 93 letadel.

    Wizz Air loni přepravil více než 12 milionů cestujících, o 12 procent více než před rokem. Z 16 základen po Evropě, včetně Prahy a Brna, létá do 83 destinací ve 29 zemích.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka