Ultralehkým vrtuníkem nad Německem

21.04.2013

Ultralehkým vrtuníkem nad Německem

    Ultralehké vrtulníky s maximální MTOW 472,5 kilogramu, což je váha lehkého stoje, vybaveného záchranným systémem, jsou i v České republice velmi oblíbeným letounkem. Piloti ze sousedního Německa, kteří s nimi chtěli létat nad svým územím, měli ale dosud smůlu. Provoz těchto velmi lehkých strojů totiž dosud v zemi zdejším leteckým dohlédacím úřadem vůbec povolen nebyl. Je tedy logické, že když těsně před zahájením leteckého veletrhu Aero ve Friedrichshafenu zmíněný úřad poprvé publikoval zprávu, že zahajuje dvouletý zkušební program UL-strojů tohoto typu, vyvolalo to  mezi zájemci o létání s lehkými rotujícími nosnými křídly téměř revoluci.

    Cílem velkého zkušebního programu ultralehkých strojů této kategorie je ověřit, zda  i v Německu vyráběné ultralehké vrtulníky, spadající do kategorie LSA, splní všechny EASA předpisem Annex II-Basic Regulations 216 stanovené podmínky. Naděje  pro zájemce o létání s těmito „ultralehkými“ se blíží i v Německu.

--
Pramen
Erprobungsprogramm fur UL-Helikopter startet
Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka