Tygr je francouzský

21.04.2013

    Významný milník oslavilo francouzské armádní vrtulníkové letectvo v pátek devatenáctého dubna.Ve zmíněný den byl tamějšímu úřadu pro vyzbrojování Eurocopterem slavnostně předán první sériový bitevní vrtulník Tiger nejnovějšího modelu HAD. Ten se od dříve vyráběných Tygrů liší dvěma zdokonalenými turbovrtulovými motory MTR-390 o výkonu, zvýšeném o čtrnáct procent. Stroj má i zesílené pancéřování, nový optronický zaměřovač a instalovány má i podvěsy a zaměřovací zařízení, které mu umožní odpalování řízených raket vzduch-země Hellfire. Samozřejmostí je také zlepšené IFF i zdokonalený systém vlastní elektronické ochrany vrtulníku.

    Do země galského kohouta následně přilétne ještě dalších 39 Tigerů, Francie jich objednala celkem čtyřicet. Dalším velkým zájemcem je španělské letectvo. Zdejší letectvo jich objednalo dvacet čtyři, přičemž šest z nich má být dodáno ve speciální  podpůrné a velitelské verzi HAP. Není bez zajímavosti, že z dosud objednaných 206 „tygříků“ jich ve vojenských letectvech Austrálie, Německa, Francie a Španělska létá devadesát sedm. Německé stroje jsou v současnosti bojově nasazeny nad Afganistanem i v Mali. Nedávno během libyjské krize ale Tigery bojově létaly i nad Libyí.

--
Pramen
Eurocopter liefert ersten Tiger HAD an Frankreich
Mgr. Zdeněk Procházka
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka