Stávka zaměstnanců Lufthansy začala, na letištích převážně klid

22.04.2013


    Berlín 22. dubna (ČTK) - Se začátkem ranní směny zůstala většina přepážek aerolinek Lufthansa na německých letištích kvůli dnešní jednodenní stávce palubního personálu prázdných. Chaos však zatím podle agentury DPA nenastal a na letištích je převážně klid, protože aerolinky v předstihu oznámily zrušení většiny letů, včetně 26 spojů mezi Prahou a třemi německými městy.

    "Stávky začaly všude s první směnou", uvedla mluvčí odborového svazu Verdi Martina Sönnichsenová. Zaměstnanci a vedení jsou ve sporu kvůli novým kolektivním smlouvám. Odbory požadují zvýšení mezd o 5,2 procenta a zaručení zhruba 33.000 pracovních míst. Vedení však nabízí nižší růst a odměňování podle výkonu.

    Podle DPA je na většině letišť převážně klid. Aerolinky podle svého mluvčího nečekají návaly ani během dne, protože cestující byli předem o stávce informováni. Lufthansa dnes uskuteční pouze 32 ze 1720 plánovaných letů. Největší dopad bude mít stávka na lety po Evropě a na domácí spoje.

    Mluvčí Letiště Václava Havla Praha Eva Krejčí v neděli ČTK řekla, že Lufthansa ruší rovněž 26 letů mezi Prahou a Mnichovem, Frankfurtem nad Mohanem a Düsseldorfem.

    Kvůli leteteckému protestu se dnes čeká nápor na železnici. Cestující Lufthansy, kteří si na dnešní den rezervovali letenku, mohou totiž využít přepravu vlakem zdarma. Železniční společnost již oznámila posílení vlakových spojeních.

    Dnešní stávka palubního personálu je v krátké době druhou výstražnou stávkou. První, kratší protesty se uskutečnily 21. března, kdy bylo zrušeno 700 letů. Další kolo vyjednávání mezi vedením a odbory se má uskutečnit 29. a 30. dubna.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka