Aerolinkám Delta ve čtvrtletí prudce klesl zisk

23.04.2013

    
    New York 23. dubna (ČTK) - Čistý zisk americké letecké společnosti Delta Air Lines v prvních třech měsících roku spadl na sedm milionů dolarů (asi 139 milionů Kč). Před rokem firma vydělala zhruba 124 milionů USD (asi 2,5 miliardy Kč). Jedním z důvodů byly vyšší náklady spojené s výplatou mezd. Delta je druhým největším leteckým přepravcem na světě a navzdory omezování letů jí ve čtvrtletí vzrostly tržby.
   
    Čistý zisk na akcii činil jeden cent ve srovnání s 15 centy před rokem. Provozní zisk vzrostl o jedno procento na 8,5 miliardy dolarů (169,7 miliardy Kč), ačkoliv náklady se o tři procenta zvýšily. Výdaje spojené se mzdami stouply dokonce o osm procent.

    Jak poznamenal server listu The Washington Post, první tři měsíce bývají pro letecké přepravce většinou slabší.

    Čtvrtletní zisk Delty bez započtení mimořádných nákladů činil 85 milionů dolarů, což bylo deset centů na akcii. Předčil tak očekávání analytiků. Management uvedl, že to byl nejlepší takový výsledek za posledních více než deset let.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka