Kapesní nože v amerických letadlech zůstávají zakázány

23.04.2013

    Washington 23. dubna (ČTK) - Kapesní nožíky na palubě amerických letadel zůstávají zakázány, americké úřady totiž pod tlakem protestů od letušek a pilotů odložily avizované zrušení zákazu. Odůvodnily to potřebou dalších konzultací s experty.

    Úřad pro bezpečnost v dopravě (TSA) minulý měsíc oznámil, že od 25. dubna povolí cestujícím nože do délky šesti centimetrů a šířky 1,25 centimetru. Dalšími znovu dovolenými předměty se měly stát například hokejky, tága na kulečník nebo lyžařské hůlky. Tyto předměty byly zakázány po teroristických útocích z 11. září 2001.

    Změna pravidel měla podle úřadu TSA vést k většímu zaměření letištních kontrol na jiné hrozby, než na kapesní nožíky, jichž se každý den na amerických letištích zabaví cestujícím na 2000 kusů.

    Proti návratu nožíků a hůlek do letadel se ale vzbouřily letecké odbory. I podle strážců létajících na palubách by takový krok mohl ohrozit pasažéry a posádku.

    Námitky zaznívaly i z řad aerolinek a z Kongresu. Šéf TSA John Pistole pak oznámil, že celý problém je třeba znovu posoudit. Podle odborů by však nože v letadlech měly být zakázány navždy.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka