Porucha barvocitu

01.02.2010

Otázka:

Vložil: J.K.

Rád bych se u Vás nechal vyšetřit zda jsem schopen leteckého výcviku.

Mám ale drobný problém, mám diagnostikovanou poruchu barvocitu. Je to tak vážné omezení, které by znamenalo nevydání osvědčení 2. třídy?

Předem děkuji za odpověď

 

Odpověď:

Dobrý den,

pokud chcete létat sportovně, není to tak velký problém. Váš letecký lékař Vás pravděpodobně odešle na oční vyšetření na ÚLZ. Záleží na rozsahu vady, ale v naprosté většině případů oční lékař doporučí vydání Osvědčení. Témeř jistě však vydá zákaz nočních letů, protože následky této vady pro vidění se v noci zhoršují.

Pro profesionální létání je tato vada, bohužel, zcela diskvalifikující a bez možnosti odvolání, nebo vyjíjmky. Tyto vady zraku jsou obvykle vrozené a nedají se léčit.

Zdraví

David Melechovský

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Barvocit

Odpovědět

Datum : 10.03.2017 09:41, Vložil : Pavel

nepotřebuji létat v noci, ale chci IFR. Což dříve bez noci nešlo, ale od 4/2016 to lze. Jinými slovy, lze létat IFRově bez nutnosti mít kvalifikaci NIGHT. To je dobré ne?

Porucha barvocitu - korekce

Odpovědět

Datum : 21.02.2010 09:55, Vložil : Karolina Ventluková Horus Optic

Dobrý den, nabídce našich služeb nechybí ani korigování poruchy barvocitu. Pomocí speciálních brýlových čoček vám vyřešíme problémy s barevným viděním. Objednejte se do našeho refrakčního centra v poliklinice Petrovice, Ohmova 271, Praha 10 na e-mailu: info@horusoptik.cz nebo na telefonu 777 250 090.

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka