Za servis simulátoru pro L-159 dá do roku 2016 armáda 25 milionů

02.05.2013


    Praha 1. května (ČTK) - Téměř 25 milionů korun zaplatí do roku 2016 česká armáda za pozáruční opravy a servis trenažérového systému pro výcvik pilotů podzvukových bitevníků L-159. Příslušná smlouva bude uzavřena s podnikem LOM Praha, který už nyní většinu své činnosti provádí pro ministerstvo obrany. Se smlouvou se ve čtvrtek seznámí česká vláda.

    Firma je podle smlouvy schopna "poskytnout soubor úzce provázaných činností a prací nutných pro komplexní pozáruční servis trenažérového systému". Konkrétní harmonogram oprav a jejich objednávky budou záviset na rozhodnutí uživatele trenažéru, tedy čáslavské 21. základny taktického letectva, uvádí podklady pro jednání vládního kabinetu.

    Trenažér KTL-159 byl na čáslavské základně instalován 2004. Smlouva o pozáručním servisu se má týkat především pravidelného servisu, údržby a oprav, dodávek náhradních dílů a technické podpory.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka