Vyšetřovatelé zkoumají tři verze nehody rok pohřešovaného An-2

06.05.2013


    Moskva 6. května (ČTK) - Porucha, chyba pilota či nepřízeň počasí jsou podle dnešního komuniké vyšetřovatelů tři základní verze nehody letounu Antonov An-2, který téměř před rokem zmizel na Uralu. Trosky stroje v neděli našli dva lovci v bažinách nedaleko Jekatěrinburgu. Na místě se našly i ostatky pilota a 12 pasažérů, kteří se spolu s letounem pohřešovali.

    "Bylo tam cosi, co se podobalo troskám letadla. Celý potah letounu úplně shořel, zbyla jen kostra. Ležely tam křídla a ocas. Kosti lidí. Lebka. Vše bylo na jedné hromadě. Předpokládali jsme, že letoun narazil do stromů a lidi to srazilo na jedno místo. Napočítali jsme 11 lebek," vylíčil v listu Komsomolskaja pravda Dmitrij Skrjabin, jehož bratr s přítelem za soumraku trosky našel a sourozence přivolal.

    Svědek odhadl, že letoun se nejspíše zřítil skoro střemhlav a náraz jej otočil o 180 stupňů, přičemž byl tak prudký, že ze střední části stroje téměř nic nezbylo. Motor nejspíše utonul v bažině.

    Letadlo odstartovalo 11. června 2012 bez povolení z malého letiště u města Serov. Na palubě bylo kromě pilota 12 cestujících, včetně místního náčelníka dopravní policie a jeho podřízeného. Záchranným týmům se letoun nepodařilo najít a po čtyřech měsících bylo oficiální pátrání zastaveno. Média měla podezření, že let následoval po alkoholovém dýchánku, aby si účastníci zarybařili nebo navštívili saunu.

    Podle vyšetřovatelů ani jedna předpokládaná verze nehody nemá přednost. Dnes také podle agentury RIA Novosti začala identifikace ostatků 13 obětí katastrofy. Pozůstalým se místní gubernátor rozhodl vyplatit odškodnění, po milionu rublů na rodinu (asi 630.000 Kč).

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka