V Rusku se zřítil vrtulník s výbušninami, jsou i oběti

06.05.2013

    Moskva 6. května (ČTK) - Ruský vrtulník s devíti lidmi na palubě se dnes zřítil u Irkutsku na Sibiři. Trosky stroje, který měl na palubě i výbušniny k uvolnění ledových ker, byly odhaleny ze vzduchu, v okolí jsou prý mrtvá těla. Na místo havárie se ale záchranářům do příchodu noci proniknout nepodařilo.

    "Pátrací vrtulník přistál dva kilometry od místa zřícení. Ze vzduchu byly odhaleny i ostatky lidských těl, trosky vrtulníku leží na ledu," řekl agentuře Interfax nejmenovaný policista. Do pátrací akce se zapojily letouny a vrtulníky ruského ministerstva pro mimořádné situace, ale stroj dopadl do obtížně přístupného terénu a záchranné akce musely být přerušeny.

    Vrtulník Mi-8 patřil společnosti Angara. Na palubě byli tři členové posádky a šest záchranářů včetně jejich oblastního náčelníka. Stroj přepravoval také 1,9 tuny výbušnin k odstraňování bariér ledových ker na řece Malaja Tunguska. V době havárie se ale vrtulník podle letových dispečerů už většiny svého nákladu v povodí zamrzlé řeky zbavil.

    Záchranné práce mají pokračovat v úterý po rozednění, zapojit se do nich má údajně i armádní vznášedlo.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka