Hochtief prodal svoji letištní divizi za 1,1 miliardy eur

07.05.2013

 Frankfurt nad Mohanem 7. května (ČTK) - Německá stavební firma Hochtief prodala svou letištní divizi kanadské společnosti PSP Investment za 1,1 miliardy eur (28,3 miliardy Kč). Prodej je součástí plánovaného přesunu firmy pouze do oblasti infrastruktury pro pozemní dopravu a energetické infrastruktury.

 Divize Hochtief AirPort patří mezi přední světové provozovatele letišť. Vlastní podíly v letištních v Budapešti, Aténách, Düsseldorfu, Hamburku, Sydney a Tiraně. Tato letiště ročně odbaví kolem 95 milionů cestujících.

 Zisk z prodeje plánuje firma použít na snížení dluhu a k investicím do infrastrukturních operací. Hochtief kontroluje španělská ACS.

 Největší německý stavební koncern dnes rovněž oznámil, že v prvním čtvrtletí vykázal čistý zisk 43,5 milionu eur. Ve stejném období loni firma naopak kvůli problémovým projektům v Austrálii hospodařila se ztrátou 34,8 milionu eur, napsaly agentury DPA a Reuters.

 Hochtief působí od roku 1999 i v České republice. Firma Hochtief CZ vznikla z bývalého státního podniku Vodní stavby. Aktuálně se zde podílí například na nové výstavbě pražského metra v úseku Dejvická-Motol.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka