Letadla budou kvůli opravě ranveje v Ruzyni létat přes Kladno

07.05.2013

 Praha 7. května (ČTK) - Pražské letiště zahájí 15. května opravu další části hlavní vzletové dráhy. Po dobu opravy, která potrvá do konce září, budou lety převedeny na vedlejší ranvej, ze které budou letadla naváděna nad Dobrovíz, Hostouň, Středokluky, Hřebeč, Lidice, Buštěhrad a Kladno. Obce a města za to dostanou od letiště finanční kompenzace, informoval dnes server iDnes.cz.

 Letiště po dobu oprav omezí noční lety. "Od půlnoci do páté ranní plánované lety vůbec nebudou, vzlety umožníme jen v případě zpožděných letů," uvedla mluvčí letiště Eva Krejčí. Dodržování letových tratí a míru hluku budou kontrolovat až do konce oprav hygienici, doplnil server.

 "Dostaneme (od letiště) částku v řádu statisíců," uvedla starostka Hřebče Petra Piskáčková. Obec chce za peníze nechat opravit chodníky. Lidice prý dostanou asi 100.000 korun, které použijí k výstavbě víceúčelového hřiště. Kladno údajně obdrží kolem milionu korun a opraví za ně chodníky v některých částech města.

 Letiště rozdělilo opravu hlavní ranveje do několika etap. První začala loni v květnu a byl při ní vyměněn povrch třetiny dráhy.

 Hlavní vzletová dráha je v provozu od roku 1963 a nyní již nestačí pravidelné jarní a podzimní, zpravidla čtrnáctidenní, údržby a opravy.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka