Záchranáři nenašli nikoho živého z havarovaného vrtulníku

07.05.2013

 Moskva 7. května (ČTK) - Ruští záchranáři zatím nenašli žádného člověka, který by přežil pondělní zřícení vrtulníku Mi-8 u Irkutsku na Sibiři. Oznámil to dnes prozatímní oblastní náčelník záchranářů Valentin Neljubov, jehož předchůdce je zřejmě mezi předpokládanými devíti oběťmi havárie. Bilance neštěstí ale dosud není oficiální.

 Na palubě vrtulníku, který výbušninami odstraňoval nakupení ledových ker na řece, se nacházelo devět lidí. Úřady doufaly, že někteří z nich mohli být ještě před pádem stroje vysazeni z paluby na zemi. "Každou minutou tato šance slábne. Záchranáři se dostali na místo havárie, ale nikoho tam nenašli," řekl Neljubov.

 Vrtulník spadl v obtížně přístupném terénu, a tak se v pondělí nepodařilo pátracím týmům dostat se na místo neštěstí. Dnes se na místo dostali jen tři specialisté, kteří použili vznášedlo, v okolí jsou pak další čtyři desítky záchranářů.

 Další pátrání by ale mělo pokračovat až poté, co dorazí z Irkutsku vyšetřovatelé, kterým cesta zabere ještě několik hodin.

 Vrtulník Mi-8 patřil společnosti Angara. Na palubě byli tři členové posádky a šest záchranářů včetně jejich oblastního náčelníka. Stroj přepravoval také 1,9 tuny výbušnin k odstraňování bariér ledových ker na řece Dolní Tunguska, kde bariéry z ker vyvolaly místní povodně. V době havárie se ale vrtulník podle letových dispečerů už většiny svého nákladu v povodí zamrzlé řeky zbavil.

 Vyšetřovatelé nevylučují, že ke katastrofě mohl vést právě výbuch zbývajících trhavin na palubě. O explozi ve vzduchu podle agentury ITAR-TASS hovořili i očití svědci ze vsi Mogo, ležící asi dva kilometry od místa, kde vrtulník dopadl.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka