Očekávané dálkové letadlo do flotily ČSA přibude příští týden

09.05.2013

    Praha 9. května (ČTK) - Dlouho očekávané dálkové letadlo Airbus A330 přibude do flotily Českých aerolinií začátkem příštího týdne. Dopravce přílet nového stroje, po letech prvního vhodného pro střední a dlouhé vzdálenosti, očekává v úterý nebo ve středu. ČTK to dnes řekl mluvčí ČSA Daniel Šabík. Od 1. července budou České aerolinie letadlo využívat na trase Praha - Soul, kde doplní letový harmonogram partnerských Korean Air.

    Čas příletu letadla je podle Šabíka dán jednak časovým posunem a zároveň tím, že dopravce ještě čeká na vydání příslušného povolení. Kdy přesně se stroj na ruzyňském letiště objeví, uvedou ČSA nejpozději v pondělí.

    Novým letadlem chtějí ČSA mezi Prahou a Soulem létat v sobotu a v neděli. Korean Air létá v pondělí, ve středu, v pátek a v sobotu. Letový harmonogram by se ale ještě v průběhu léta mohl mírně upravit, naznačil mluvčí. Na dálkové linky se ČSA vracejí po tříleté pauze. Dříve pro dálkové lety využívaly starší typ letounu určeného pro střední a dlouhé trasy - Airbus A 310, se kterým létaly do New Yorku do roku 2009.

    Airbus A 330 - 300, který mají mít České aerolinie mít pronajatý od Korean Airu, je letoun dlouhý 63,3 metru s doletem přesahujícím 10.000 kilometrů, který může pojmout až 335 cestujících. Spolu s ním budou ČSA provozovat flotilu 26 letadel sestávající ze dvou typů menších Airbusů a deseti vrtulových letounů ATR.

    Korean Air minulý měsíc koupily 44procentní podíl v ČSA za 67,5 milionu korun. Asijský dopravce v současnosti zaměstnává zhruba 21.000 lidí a provozuje 146 letadel.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka